Ogłoszenia Parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.03.2018


W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 16.00. Natomiast w piątek – 23 marca – zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozważanie rozpocznie się o godz. 19.00 przy kościele św. Barbary i św. Józefa na „Przyjaźni”, a zakończy przy kościele NSPJ.

Dla parafian, którym trudno wybrać się na rozważania pasyjne ulicami miasta, Droga Krzyżowa i kazanie pasyjne o godz. 17.00 w naszym kościele parafialnym.

We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na katechezę rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., a po Mszy św. wieczornej na modlitwę w intencji rodzin naszego miasta.

W środę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Nepomucena, a o godz. 19.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. i Drogę Krzyżową.

W czwartek o 17.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci, a po niej Msza św. szkolna dla uczniów gimnazjum, zwłaszcza przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek o godz. 16.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W sobotę odbędzie się u nas Regionalny Dzień Skupienia dla III Zakonu św. Franciszka. Początek o godz. 10.00.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Prosimy, aby dzieci razem z rodzicami zgromadziły się przed Mszą przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej i „Gościa Niedzielnego”.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Gołębiej i Zamłynie. Sprzątanie przypada w poniedziałek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 15.30. W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy chętnych do mycia okien w naszych kościołach.

W zakrystii są do nabycia tzw. „Paschaliki” –  świece Caritas, które mogą znaleźć się na naszym stole wielkanocnym i być znakiem wsparcia dla dzieci z ubogich rodzin.

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza młodzież w Niedzielę Palmową do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na tegoroczne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Początek o godz. 14.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przed amboną.

Zachęcamy do skorzystania już w najbliższym tygodniu z sakramentu pokuty i pojednania. Informujemy, że w Niedzielę Palmową spowiadać będziemy tylko w dolnym kościele.

Szkoła Sióstr Salezjanek informuje, że istnieje możliwość utworzenia w roku szkolnym 2918/2019 nie tylko klasy pierwszej i czwartej, ale również klas starszych: szóstej, siódmej i ósmej. Od nowego roku szkolnego szkoła zmienia lokalizację - będzie znajdować się na ul. Wielkopolskiej, w budynku szkolnym w sąsiedztwie kościoła p.w. św. Brata Alberta.

Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców naszych miast, powiatów i gmin zaplanowano na sobotę przed Niedzielą Palmową, tj. 24 marca br. w następujących miejscach:

Parafia św. Antoniego w Rybniku,

ul. Mikołowska 4,

tel. 32/432 90 20, 606 697 926,

zgłoszenia: grzegorz.olszowski@archidiecezjakatowicka.pl;

Prowadzenie: ks. dr Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”;

Parafia Matki Bożej Piekarskiej,

ul. Ks. Ficka 7,

tel.32/287 22 70,

zgłoszenia: wladyslaw.nieszporek@archidiecezjakatowicka.pl;

Prowadzenie: ks. dr Grzegorz Śmieciński, sekretarz Księdza Arcybiskupa;

Parafia św. Marii Magdaleny w Tychach,

ul. Ks. Damrota,

tel. 32/227 22 42,

zgłoszenia: janusz.lasok@archidiecezjakatowicka.pl

Prowadzenie: ks. Jan Smolec, kanclerz katowickiej Kurii;

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny im. Bp. Stanisława Adamskiego w Kokoszycach,

ul. Pałacowa 53,

tel. 32/456 14 97,

zgłoszenia: kokoszyce@archidiecezjakatowicka.pl,

Prowadzenie: ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa katowickiej Kurii.

Tematykę spotkania wpiszemy w hasło programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Ksiądz Arcybiskup Wiktor SKWORC spotka się w tym dniu z uczestnikami dnia skupienia w Tychach, Ksiądz Biskup Marek SZKUDŁO w Rybniku i Kokoszycach, zaś Ksiądz Biskup Adam WODARCZYK w Piekarach Śl. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św., Msza św. i obiad