III NIEDZIELA ADWENTU, 17.12.2017

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin naszego miasta.

W środę o godz. 19.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Msza św. z modlitwą uwielbienia.

Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza Święta będzie odprawiona o godz. 14.00.

Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać od poniedziałku do piątku przed porannymi Mszami św. i od godz. 17.00; w sobotę od godz. 6.00 do 18.00, a w Wigilię będziemy dyżurować w konfesjonale od 7.30 do 15.00, ale tylko w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię. W rozpoczynającym się tygodniu dyżur porządkowy podejmują mieszkańcy ul. Zielonej 41 i 43. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej, „Gość Niedzielny” i styczniowy „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

W zakrystii dolnego kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

W czwartek, 21 grudnia przypada 60. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana o godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.