XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.09.2017

Dziś o godz. 16.00. zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., którzy nie mogli przybyć na spotkanie w ubiegłym tygodniu zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 17.00 do sali nr 2 w domu katechetycznym.

W środę wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 19.00.

W czwartek o godz. 15.00 na rogu ulic Popiełuszki i Podhalańskiej w ramach dorocznej akcji ISKRA MIŁOSIERDZIA zapraszamy do publicznego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Również w czwartek uczniowie klas VII i gimnazjum - zwłaszcza rozpoczynający przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania - spotykają się na Mszy św. szkolnej o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi. Przypominamy, że uczniowie klasy III gimnazjum, którzy pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w 2018 roku, powinni zgłosić się do czwartku w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małżonków obchodzących od 36 do 40 rocznicę ślubu.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Śląskiej 36 i 38. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Rodziców, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło w tym roku szkolnym do Wczesnej Komunii św. prosimy zgłosić się do czwartku w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!

Jest ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej i „Gość Niedzielny”.

O kontakt z kancelarią parafialną prosimy również narzeczonych, którzy planują ślub w 2018 lub 2019 r. oraz małżonków, którzy w przyszłą roku kalendarzowym pragną uroczyście obchodzić 50 lub 60 lat małżeństwa.

Osoby dorosłe pragnące przyjąć sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, czyli chrztu, bierzmowania i Komunii św. proszone są o bezpośredni kontakt z ks. Markiem Lampą.

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na archidiecezjalną pielgrzymkę parafialnych wspólnot „Żywego Różańca”, będzie miała miejsce w sobotę 7 października br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Zapisy na pielgrzymkę w naszej kancelarii parafialnej.

Na początku roku duszpasterskiego przypominamy o spotkaniach poszczególnych grup naszej parafii:

• w poniedziałek godz. 16.00 Legion Maryi; godz. 19.00 Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa
  • w czwartek godz. 18.00 Chór „Ave”; godz. 19.00 Krąg Biblijny;
  • w piątek godz. 18.00 Ruch Światło - Życie, Grupa św. Ojca Pio;