VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21.05.2017

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę DNI KRZYŻOWYCH. W te właśnie dni o godz. 17.30 wyjdziemy w procesji błagalnej z dolnego kościoła do krzyża na placu kościelnym.

W czwartek o godz. 16.15 spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.

W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. szkolną uczniów gimnazjum, zwłaszcza tych, którzy przyjęli ostatnio bierzmowanie. Będzie to wspólne dziękczynienie za otrzymany sakrament.

Za dwa tygodnie przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na dziewięć dni przedtem Kościół rozpoczyna czuwanie modlitewne, tzw. nowennę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe dary duchowe od piątku w ramach nabożeństw majowych.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się w naszej parafii III Przegląd Pieśni Maryjnych. Utwory wykonywać będą chóry działające w naszym mieście i okolicy. Początek koncertu o godz. 17.30 w dolnym kościele.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz. 11.00 do dolnego kościoła zapraszamy dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Polecamy aktualny numer naszej gazety parafialnej, nowy „Gość Niedzielny” i nowy, czerwcowy „Mały Gość Niedzielny”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Kaszubskiej 12 i 14. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 16.00.

W niedzielę 28 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można się zapisać na przejazd autokarem do Piekar Śl. W kancelarii przyjmujemy też chętnych na pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która będzie miała miejsce w sobotę 3 czerwca.

15 czerwca przypada w tym roku uroczystość Bożego Ciała. Już dziś pragniemy poinformować, że trasa tegorocznej procesji przejdzie ulicami: Popiełuszki, Arki Bożka, Warmińską, Wrzosową, Zieloną i Młyńską.

Na niedzielę 18 czerwca Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zarządził przeprowadzenie wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w parafiach archidiecezji katowickiej na kolejną pięcioletnią kadencję.

Od dziś rozpoczyna się proces zgłaszania kandydatów na członków Rady. Kandydatami na członków Rady mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z nienagannych postaw moralnych. Nazwiska kandydatów prosimy przekazywać w formie pisemnej do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Lista kandydatów zostanie zamknięta tydzień przed wyborami.