UROCZYSTOŚĆ ZASŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20.05.2018

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świąt, który jest świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym roku nasza wspólnota parafialna świętować będzie podwójny odpust ku czci swojej Patronki Maryi i św. Jana Nepomucena.

Suma odpustowa w intencji wszystkich parafian zostanie odprawiona o godz. 18.00. O przybycie na tę Mszę św. prosimy dzieci I Komunijne, dziewczęta do sypania kwiatów podczas procesji i poczty sztandarowe.

Pozostałe Msze św. będą sprawowane jutro o godz. 6.30 - 8.00 - 9.30 - 11.00 - 16.30. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Marek SZKUDŁO. Kazanie odpustowe wygłosi pochodzący z naszej parafii O. Grzegorz WOŚ, redemptorysta.

Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna!

W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VII i gimnazjum.

Za tydzień, w niedzielę, przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 11.00 będziemy błogosławić matki oczekujące potomstwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Kaszubskiej 8 i 10. Sprzątanie przypada we wtorek i piątek od 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Polecamy aktualny numer naszej gazety parafialnej oraz nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.

W niedzielę 27 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. Do pielgrzymowania zaprasza Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Do piątku włącznie – w zakrystii lub kancelarii parafialnej – można się zapisać na przejazd autokarem do Piekar Śl. Pielgrzymi wyruszą w przyszłą niedzielę o godz. 6.30 z zatoki przy ul. Podhalańskiej.

Zainteresowanych pielgrzymką do Medjugorie w lipcu br., o której już informowaliśmy, zapraszamy do kancelarii parafialnej. Są jeszcze miejsca. Tam również można zgłosić swój udział w pielgrzymce Żywego Różańca do Częstochowy w sobotę 2 czerwca.

Lekarzy, pielęgniarki, położne, personel medyczny oraz cały personel szpitala zapraszamy na Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę i do Sanktuarium Rodziny w Leśniowie w niedzielę 27 maja. Wyjazd o godz. 7.15 spod naszego szpitala, powrót w późnych godzinach popołudniowych. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w kaplicy szpitalnej u ks. kapelana (nr tel. 604 969 512).

31 czerwca przypada w tym roku uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Arki Bożka, Łowicką i Kaszubską.

Za zbudowanie ołtarzy będą odpowiedzialni mieszkańcy:

I - ul. Śląskiej 97 – 103

II - ul. Łowickiej

III - ul. Kaszubskiej 1,3,5,7 i 9

IV - ul. Kaszubskiej 8,10,11,12 i 14

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).