I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.02.2018

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę w intencji rodzin naszego miasta.

W środę o godz. 7.30 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Nepomucena.

W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas VII i gimnazjum, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Najbliższy piątek 23 lutego będzie w naszych kościołach i wspólnotach dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy w tej intencji podczas specjalnego nabożeństwa eucharystycznego po Mszy św. o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

Za tydzień przed kościołem - tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu - zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny.

Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 17.00. Po zakończeniu nabożeństwa o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. za zmarłych zalecanych przed Drogą Krzyżową. Wypominki prosimy składać do skarbony przy ambonie.

Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.30.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię. W rozpoczynającym się tygodniu dyżur porządkowy podejmują mieszkańcy ul. Pomorskiej 16 – 28. Sprzątanie przypada w poniedziałek o godz. 16.00 i w piątek o godz. 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej z informacją o wyjeździe do Medjugorie, nowy „Gość Niedzielny” z wielkopostnym cyklem poświęconym spowiedzi oraz nowy marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

Pragniemy poinformować, że kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. będzie miała miejsce u nas w piątek 23 lutego do południa. Zużyty sprzęt składać prosimy wzdłuż płotu za domem katechetycznym.

Za tydzień rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr hab. Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.